Wednesday, 31 December 2014

2014

Posledný článok tohto roku. Želala by som si aby ich bolo viac,ale čo už. Je to tak ako to je a ja s mojou školou nič nenarobím.Dnes by som sa však chcela trochu tomuto roku povenovať. Trošku si zaspomínať, poďakovať, poprosiť. Som trochu nostalgická,lebo predsa toto je posledný deň v roku 2014,už ho nikdy nezažijem znovu. Už nikdy nevstanem s tým,že dnes je 31.12.2014. Ale dosť už, poďte sa so mnou radšej pozrieť na môj rok 2014.

V prvom rade by som sa asi chcela poďakovať zato,že som v roku 2014 bola zdravá,rovnako ako aj moja rodina,a že som stále študovala na gymnáziu. V januári som ukončila prvý polrok druhého ročníka s čistými jednotkami,čo bol pre mňa samozrejme úspech :). Taktiež som prvý krát v živote spoločne s Klaudiou postavila Gingerbread House. Nezabudnuteľné momenty. Vo februári sa môj život trochu zmenil lebo som zistila,že nemám žiadne IQ :D Teraz sa na tom smejem,ale vtedy som bola pretty upset. Aj preto,že som nevedela kam pôjdem na vysokú školu. Quick update: Stále to neviem.


Thursday, 25 December 2014

What a peaceful day...

Prvý sviatok vianočný mám veľmi rada. Napriek tomu,že tohto roku som príliš vianočnú náladičku nemala, sviatky si užívam. Hoci za oknom nevidím poletovať vločky a mráz mi nesfarbuje líca do červena (však oni sa sfarbujú aj bez neho a bez príčiny, a teraz potlesk pre my cheeks) cítim akési to čaro tohto dňa. Taký ten pokoj. Vonku nikto nepobehuje s nákupnými taškami alebo s mobilom pri uchu štekajúc na niekoho ohľadom problémoch v robote, domy a byty sú plné a rozsvietené, obchody sú zavreté a žijú jedine blikotajúcu vianočnou výzdobou a všade je to krásne a upokojujúce ticho a pokoj. Keď sa nad tým takto spoločne zamyslíme tak 1.Sviatok vianočný je jediný pokojný z celých Vianoc.


Wednesday, 17 December 2014

Recenzia: Tip na vianočné čítanie: Rainbow Rowell-Fangirl


Bez nudných začiatkov o tom ako som dlho neblogovala proste rovno začnem. Nakoniec som sa k blogovaniu dokopala a mám pre vás pripravenú sadu vianočných článkov,ktoré budú asi až po Vianociach,ale čo už som originálna :D . Pretože povedzme si, už by sa to tu na blogu patrilo aj trochu..zosviatočniť. Dnes som sa však rozhodla začať niečim nevianočným a pre tento blog netradičným, a to recenziou.


Tí,ktorí majú lajknutú facebookovú stránku tohto blogu vedia, že som ešte asi pred mesiacom obdržala úplne krásny balíček zo skvelého internetového kníhkupectva.Objednala som si tam tú knihu,keďže na Slovensku ju nemali (unexpected). A môžem vám povedať...och nemôžem vám povedať nič,ale najradšej by som vám povedala všetko.

Reč je a bude o afgkghkkdfdsd (nové označenie pre prídavné meno neopísateľne úžasný) knihe menom Fangirl. Na začiatok by som asi mala podotknúť,že je zatiaľ dostupná len v angličtine. Slovenský preklad by mal vyjsť budúci rok s absolútne nie afgkghkkdfdsd názvom ,,Fanúšička". Čo sa Čechov týka, neviem či to máte alebo nemáte preložené, ale určite to je u vás dostupné v angličtine.Možno ste si hneď povedali:,,Panebože angličtina (a to ešte neviete aká je tá kniha hrubá), to určite nedám", ALE! Jedno veľké ale. Kniha je celkom jednoduchá, písaná v zrozumiteľnej angličtine. Nevravím,že som rozumela každučkému slovu, ale význam vety pochopíte vždy. Ak máte stále strach z čítania v angličtine,pokračujte v čítaní tohto článku,lebo sa k tomu na konci vrátim :) .

Budem sa snažiť byť úplne objektívna a nespoilerovať, aj keď ah uh guh... To sa mi asi celkom nepodarí. Mohla by som vám tu hodiť anotáciu,ktorú nájdete na zadnej strane,ale rozhodla som sa pre vlastný obsah,ktorý bude trošku hlbší než anotka (veľmi spisovná a profesionálna recenzia sa tu práve píše).
Príbeh je vsadený ako inak do prostredia Ameriky,ale čo je lepšie odohráva sa na pôde vysokej školy. Hlavnými postavami sú 2 identické dvojčatá,ktoré od začiatku robili všetko spolu. Až doteraz, kedy všetko vyzerá byť iné. Cath (jedna z dvojčiat) vôbec nie je nadšená z vysokej školy, na ktorú má nastúpiť zatiaľ čo jej dvojča Wren je radosťou bez seba. Cath aspoň očakáva,že budú ako doposiaľ bývať a robiť veci spolu, no to celkom nesúhlasí s predstavou Wren,ktorá si chcem život vysokoškoláčky poriadne užiť.
,,Tale of fanfiction, family and first love"
Stojí na zadnej obálke,pod anotáciou. Ak si pamätáte raz som na blogu uverejnila článok o tom čo pre mňa znamená byť fangirl a aké to je. V tom článku,odkaz tu, som aj pojem fangirl vysvetlila. Preto túto knihu odporúčam práve ľudom, resp. fangirls ako ja, ktorý sa určite stotožnia s hlavnou postavou. Cath je totižto fangirl a nerd telom aj dušou!