Showing posts with label recenzia. Show all posts
Showing posts with label recenzia. Show all posts

Wednesday, 21 January 2015

Minireviews | Znechutená adminka

Obľúbila som si písanie nadpisov tak ako ich teraz píšem.Neviem, či sa to vám páči,ale mne nadmieru. Práve je 23.28 a väčšina ľudí spí aby sa vyspalo do školy (Update: písané 14.1.2015).Well ja si ležím doma, zatiaľ sa snažím nemyslieť, na všetky veci,ktoré som neurobila, a ktoré musím urobiť. Dopozerala som jeden fajn návod, čo mi dodalo chuť a celkom množstvo nápadov na nový design blogu,ale who knows kedy na to bude čas. Anyway kým mám čas, rozhodla som sa začať minirecenziami. Na Vianoce som dostala 4 knihy (len 4 knihy, ale samozrejme investovalo sa do iných vecí sof...but...just four :( ).Všetky som si vyberala sama, 2 slovenské, 2 anglické reku,ten slovenský pravopis ide dolu vodou u mňa. Takže som dostala Experiment do mojej Divergencia série, Džínsový denník 4  či 5? Bože musím to nájsť na gugli. No a anglické Eleanor&Park a Beautiful Disaster. Dnes sa budem venovať prvým dvom, pretože Eleanor&Park by si zaslúžila osobitný článok a BD som ešte nezačala čítať (shame on me lazy pig).

1.Experiment (#3 Divergencia séria)

Keď som prvýkrát čítala Divergenciu bola som očarená a prečítala som ju hneď 3x. Bolo to pred rokom na dovolenke v Španielsku.Teda pred rokom a pol. Mnoho ľudí vravelo,že je to ako Hunger Games a tak,ale ja som v tom videla niečo iné.Niečo osobitné a originálne.Nemohla som sa dočkať Rezistencie,ktorú som dostala alebo kúpila ani neviem kedy. Po prečítaní Rezistencie moje nadšenie tak trochu upadlo. Viem,že mnoho ľudí bolo nadšených,ale ja som v tom vážne nič nevidela. Vzťah medzi Four a Tris nabral úplne iný smer a pre mňa to dokonca nebolo ani romantické. Bolo to také, silené akokeby to autorka písala v zlej nálade a len chcela dať svojím fanúšikom to čo si zaslúžia alebo čo chcú,fakt neviem.
Experiment prišiel do slovenských kníhkupectiev už minulého marca, ale ja som míňala peniaze na lepšie knihy stále znechutená Rezistenciou.Prišiel však čas doplniť sériu a tak som si od Ježiška poprosila práve túto knihu. A práve ju som začala čítať ako prvú.Viete, dobrá kniha je taká, od ktorej sa nemôžete odtrhnúť. Žiaden facebook, žiadni kamaráti, not even rodičia alebo jedlo vás od nej nemôžu odtrhnúť. Pri Experimente sa mi to nestalo ani náhodou. Každú chvíľu som písala Klaudii a Nike what kind of bullshit tá kniha je.Zase nechcem aby to bola fakt strašná kritika,pravdepodobne niektoré scény boli dobré,ale ja som na tom skutočne nenašla nič pozitívne.

Wednesday, 17 December 2014

Recenzia: Tip na vianočné čítanie: Rainbow Rowell-Fangirl


Bez nudných začiatkov o tom ako som dlho neblogovala proste rovno začnem. Nakoniec som sa k blogovaniu dokopala a mám pre vás pripravenú sadu vianočných článkov,ktoré budú asi až po Vianociach,ale čo už som originálna :D . Pretože povedzme si, už by sa to tu na blogu patrilo aj trochu..zosviatočniť. Dnes som sa však rozhodla začať niečim nevianočným a pre tento blog netradičným, a to recenziou.


Tí,ktorí majú lajknutú facebookovú stránku tohto blogu vedia, že som ešte asi pred mesiacom obdržala úplne krásny balíček zo skvelého internetového kníhkupectva.Objednala som si tam tú knihu,keďže na Slovensku ju nemali (unexpected). A môžem vám povedať...och nemôžem vám povedať nič,ale najradšej by som vám povedala všetko.

Reč je a bude o afgkghkkdfdsd (nové označenie pre prídavné meno neopísateľne úžasný) knihe menom Fangirl. Na začiatok by som asi mala podotknúť,že je zatiaľ dostupná len v angličtine. Slovenský preklad by mal vyjsť budúci rok s absolútne nie afgkghkkdfdsd názvom ,,Fanúšička". Čo sa Čechov týka, neviem či to máte alebo nemáte preložené, ale určite to je u vás dostupné v angličtine.Možno ste si hneď povedali:,,Panebože angličtina (a to ešte neviete aká je tá kniha hrubá), to určite nedám", ALE! Jedno veľké ale. Kniha je celkom jednoduchá, písaná v zrozumiteľnej angličtine. Nevravím,že som rozumela každučkému slovu, ale význam vety pochopíte vždy. Ak máte stále strach z čítania v angličtine,pokračujte v čítaní tohto článku,lebo sa k tomu na konci vrátim :) .

Budem sa snažiť byť úplne objektívna a nespoilerovať, aj keď ah uh guh... To sa mi asi celkom nepodarí. Mohla by som vám tu hodiť anotáciu,ktorú nájdete na zadnej strane,ale rozhodla som sa pre vlastný obsah,ktorý bude trošku hlbší než anotka (veľmi spisovná a profesionálna recenzia sa tu práve píše).
Príbeh je vsadený ako inak do prostredia Ameriky,ale čo je lepšie odohráva sa na pôde vysokej školy. Hlavnými postavami sú 2 identické dvojčatá,ktoré od začiatku robili všetko spolu. Až doteraz, kedy všetko vyzerá byť iné. Cath (jedna z dvojčiat) vôbec nie je nadšená z vysokej školy, na ktorú má nastúpiť zatiaľ čo jej dvojča Wren je radosťou bez seba. Cath aspoň očakáva,že budú ako doposiaľ bývať a robiť veci spolu, no to celkom nesúhlasí s predstavou Wren,ktorá si chcem život vysokoškoláčky poriadne užiť.
,,Tale of fanfiction, family and first love"
Stojí na zadnej obálke,pod anotáciou. Ak si pamätáte raz som na blogu uverejnila článok o tom čo pre mňa znamená byť fangirl a aké to je. V tom článku,odkaz tu, som aj pojem fangirl vysvetlila. Preto túto knihu odporúčam práve ľudom, resp. fangirls ako ja, ktorý sa určite stotožnia s hlavnou postavou. Cath je totižto fangirl a nerd telom aj dušou!