Showing posts with label photography. Show all posts
Showing posts with label photography. Show all posts

Wednesday, 14 January 2015

Snowy Paradise | Silvester, meet Nika, som skvelý hosť

Prvý článok (a aj posledný, nie no,veď sa budem snažiť) v Novom roku ! :) Zdravím vás a hneď začínam takto pozitívne,hoci úplne zdochnuto naladená. Som psychicky aj fyzicky vyčerpaná a spala som len 3 hodiny,ale pohoda, že však je Nový rok :) Krásny 2015. Nie vôbec nie je krásny a vôbec sa mi to číslo nepáči.Nemám rada číslo 5.Ale myslím to takto,že určite bude krásny! Obsahovo...chápete :D.
Update: To vyššie som písala ešte v skvelej nálade druhého nie počkať prvého januára keď som sa vrátila zo Snowy Paradisu. Nakoniec som však tento článok zavrela, reku sa idem vyspať, keď som spala  3 hodiny. No a aj som sa vyspala a zobudila sa s teplotou...vráťme sa však do starého roku :D



Písal sa 365ty deň roku 2014, pamätám si to akoby to bolo včera keď som vyskočila z postele do mrazivého zasneženého rána a bosými nohami som podišla k oknu... Jasnačka ekšily sme zaspali, na bosé nohy nebol čas a vonku ľudia hrešili,že všade je blato a že už od Vianoc ,,pušťaju tote dzeciska petardy." Ako som vám písala v poslednom článku mala som na pláne stráviť Silvester v malej horskej dedinke.Na počudovanie sa mi to normálne splnilo, a keď som ráno rozlepila oči chvíľu som rozmýšľala, či sa to fakt deje. S ockom,ktorý trval na tom,že ma tam odvezie lebo ,,sa nebudeš po tom snehu terigať 2 hodiny v buse" sme sa dohodli,že vyrazíme o pol deviatej,pretože on ešte šiel do roboty. No a ja som akože aj bola hore o pol ôsmej ready to wake up ale ocko nevstával tak reku,že si  to rozmysel. Tak si spím hej... a potom mi zvoní mobil-špičková ranná komunikácia u nás doma aneb level lenivosti infinity. Zdvihnem a moja madr,že či som už nemala dávno vstať...Tak som jej to vysvetlila ako som to myslela,že som bola hore a všetko,ale zbytočne,takže sme proste vstali, samozrejme daddy ma súril kade ľahšie lebo nestíha, ja na to mal si vstať skôr a proste typical morning :D

Thursday, 25 December 2014

What a peaceful day...

Prvý sviatok vianočný mám veľmi rada. Napriek tomu,že tohto roku som príliš vianočnú náladičku nemala, sviatky si užívam. Hoci za oknom nevidím poletovať vločky a mráz mi nesfarbuje líca do červena (však oni sa sfarbujú aj bez neho a bez príčiny, a teraz potlesk pre my cheeks) cítim akési to čaro tohto dňa. Taký ten pokoj. Vonku nikto nepobehuje s nákupnými taškami alebo s mobilom pri uchu štekajúc na niekoho ohľadom problémoch v robote, domy a byty sú plné a rozsvietené, obchody sú zavreté a žijú jedine blikotajúcu vianočnou výzdobou a všade je to krásne a upokojujúce ticho a pokoj. Keď sa nad tým takto spoločne zamyslíme tak 1.Sviatok vianočný je jediný pokojný z celých Vianoc.


Sunday, 2 November 2014

The Lights of those who aren't with us...

Brány boli aj napriek neskorému večeru otvorené dokorán, čo by sa za bežného dňa nestalo.Ibaže to nebol bežný deň.Bol to deň,ktorý patril len a len im. Svetlám tých, čo už tu s nami nie sú...
Na hlavnej prúdili autá bez zastavenia. Ruch pomaly sa tvoriacich kolon mi vadil. Akonáhle som však prešla dovjkrídlovou bránou všetko stíchlo. Možno to bolo vysokými kamennými múrmi a zlovestne vyzerajúcimi štíhlymi ihličnanmi, alebo to bolo možno tým miestom,ktoré malo okolo seba akúsi neviditeľnú bariéru vyskladanú zo spomienok. Každopádne vládol tam pokoj. 

A teraz k normálnemu štýlu písania nieže vás tu unudím k smrti :D Čo by som bola za Berry a čo by bol toto za blog kebyže sa nevytrepem ,,na hroby" s foťákom a najnovšie aj so statívom? Samozrejme to by mi Pán Boh musel nadeliť viacej IQ a rozumu aby som si pred týmto tripom ten foťáčik aj nabila, že...? No,ale ja som si ho nenabila..že? Ale nápad to bol dobrý, hej? Takže ma nesúďte. 


Stáli čitatelia dobre vedia o mojej...úchylke? well to nie je pekné o slovo...O mojej radosti z cintorínov.Proste milujem cintoríny.Nie keď sú tmavé tak že si ani pod nohy nevidím a sú na nich zvädnuté chryzantémy (tie sa dávajú na hroby či?)  Ale také tie nádherné,tiché s tisíckami mihotavých plamienkov a kvitnúcich (means umelých,ale let's be poetic) kvetín. Tohto roku to predsa nemohlo byť inak. Na cintorín som sa vybrala s mamkou už v piatok,pretože bolo menej ľudí. Išli sme za svetla ale vzhľadom na nekonečné kolóny a na to,že nám 15 minút meškal autobus sme na cintorín prišli za krásnej tmy. Ako prvé nás ohúrili tisíce plamienkov pod krížom, kde sa zapaľujú sviečky pre všetkých. To som vám bohužiaľ neodfotila lebo som príliš smart nato aby som si dala nabiť foťák (ešte na moju obranu bola fakt zima,takže sa aj tie 2 paličky rýchlo vybili, just to be clear). Tak sme teda postupovali ďalej a doslova sa kochali.

Wednesday, 10 July 2013

Berry's Summer Style

Prajem príjemný prázdninový deň priatelia :) Dnes je ako obvykle (až sa čudujem) krásne a ja som sa rozhodla pridať sem súbor fotiek ako zatiaľ prázdninujem. A určite sa mi musíte pochváliť aj vy. Prázdniny som síce začala trochu unudene no teraz musím poklopkať idú úplne skvele. Zatiaľ môj najkrajší prázdninový začiatok ever. Takže tento článok bude niečo ako fotodenníček pretože práve teraz idem zostrihať video a nemám veľa času :)

McDonald's with friends

Monday, 8 July 2013

Photography Mix

Heyyy guuuuys! Ako sa máte? Ako prázdninujete? Ja som sa dnes prekvapivo zobudila o 7.04 načo som okamžite volala kamarátke aby šla behať :D Vlastne som ešte spala takže dúfam, že som jej to povedala. Určite si myslela , že som na drogách. Ani neviem či som ju len zobudila alebo už bola hore. Musím sa jej spýtať či vôbec bola behať! ;)
UPDATE: Nebola behať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Konečne som sa zdvihla z postele až o 7.55 a  ako zvyčajne som šla venčiť psa spolu s mojou kamarátkou a jej psom. Neskôr som sa najedla, pozrela film a teraz som tu. Idem vám sem pridať mix niekoľkých starých fotiek, pretože plánujem pridať do každej ,,rubriky" na začiatok aspoň jeden príspevok :) Preto tu dnes máme fotografie a GUEEEEESSSSS WHAT?! Poviem vám ! Čakajú vás 2 videoblogyyyyy! Tramtararááá. Budú sa natáčať zajtra takže trpezlivosť.

Teraz už späť k fotkám. Je to úplný mix, ešte tuším z jari, dokonca zo zimy. Ku každej fotografii bude aj menší komentár, tak dúfam, že vás tu neunudí a zanecháte komentár.


Prvú fotku, ktorú vám predstavím absolútne, bezkonkurenčne  MILUJEM. Na fotke je môj krásavček (Canonik) a známa papierová postavička, ktorú určite každý pozná. Tento však nie je originál Amazon.co.uk ale musíte uznať, že to je takmer presná kópia. Nie je môj, patrí kamoške s ktorou som bola fotiť a tiež fotka je fotená jej fotoaparátom. Zrkadlovka Sony neviem čo. Fotu som však fotila je a úplne najviac sa mi páči. Čo poviete?