Showing posts with label džínsový denník 4. Show all posts
Showing posts with label džínsový denník 4. Show all posts

Wednesday, 21 January 2015

Minireviews | Znechutená adminka

Obľúbila som si písanie nadpisov tak ako ich teraz píšem.Neviem, či sa to vám páči,ale mne nadmieru. Práve je 23.28 a väčšina ľudí spí aby sa vyspalo do školy (Update: písané 14.1.2015).Well ja si ležím doma, zatiaľ sa snažím nemyslieť, na všetky veci,ktoré som neurobila, a ktoré musím urobiť. Dopozerala som jeden fajn návod, čo mi dodalo chuť a celkom množstvo nápadov na nový design blogu,ale who knows kedy na to bude čas. Anyway kým mám čas, rozhodla som sa začať minirecenziami. Na Vianoce som dostala 4 knihy (len 4 knihy, ale samozrejme investovalo sa do iných vecí sof...but...just four :( ).Všetky som si vyberala sama, 2 slovenské, 2 anglické reku,ten slovenský pravopis ide dolu vodou u mňa. Takže som dostala Experiment do mojej Divergencia série, Džínsový denník 4  či 5? Bože musím to nájsť na gugli. No a anglické Eleanor&Park a Beautiful Disaster. Dnes sa budem venovať prvým dvom, pretože Eleanor&Park by si zaslúžila osobitný článok a BD som ešte nezačala čítať (shame on me lazy pig).

1.Experiment (#3 Divergencia séria)

Keď som prvýkrát čítala Divergenciu bola som očarená a prečítala som ju hneď 3x. Bolo to pred rokom na dovolenke v Španielsku.Teda pred rokom a pol. Mnoho ľudí vravelo,že je to ako Hunger Games a tak,ale ja som v tom videla niečo iné.Niečo osobitné a originálne.Nemohla som sa dočkať Rezistencie,ktorú som dostala alebo kúpila ani neviem kedy. Po prečítaní Rezistencie moje nadšenie tak trochu upadlo. Viem,že mnoho ľudí bolo nadšených,ale ja som v tom vážne nič nevidela. Vzťah medzi Four a Tris nabral úplne iný smer a pre mňa to dokonca nebolo ani romantické. Bolo to také, silené akokeby to autorka písala v zlej nálade a len chcela dať svojím fanúšikom to čo si zaslúžia alebo čo chcú,fakt neviem.
Experiment prišiel do slovenských kníhkupectiev už minulého marca, ale ja som míňala peniaze na lepšie knihy stále znechutená Rezistenciou.Prišiel však čas doplniť sériu a tak som si od Ježiška poprosila práve túto knihu. A práve ju som začala čítať ako prvú.Viete, dobrá kniha je taká, od ktorej sa nemôžete odtrhnúť. Žiaden facebook, žiadni kamaráti, not even rodičia alebo jedlo vás od nej nemôžu odtrhnúť. Pri Experimente sa mi to nestalo ani náhodou. Každú chvíľu som písala Klaudii a Nike what kind of bullshit tá kniha je.Zase nechcem aby to bola fakt strašná kritika,pravdepodobne niektoré scény boli dobré,ale ja som na tom skutočne nenašla nič pozitívne.